תרופת זופיקלון

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תרופת זופיקלוןזופיקלון (בלעז Zopiclone), ידועה גם בשמות המסחריים אימובן ונוקטורנו, משמשת לטיפול בבעיות קצרות טווח עם שינה והירדמות. אף על פי שקיים דמיון כימי בין הזופיקלון ובין תרופות ממשפחת הבנזודיאזפינים, תרופה זו משויכת למשפחת הציקלופירולונים, אשר מיועדות באופן כללי כתרופות היפנוטיות מרדימות.

השימוש בזופיקלון מיועד למבוגרים וקשישים (במינון מופחת), ואינו מתאים כלל לטיפול בילדים ונוער (עד גיל 18). כמו כן, לתרופה זו ישנן השפעות לוואי קלות וחמורות, אשר יש להיות במעקב לגביהן ולפנות לרופא או פסיכיאטר במקרה הצורך, ועל כן היא מחייבת אבחון ומרשם רפואי טרם השימוש.

התרופה מגיעה בצורת טבליות ( 3.75 מ"ג, 7.5 מ"ג), והשפעתה תקפה למשך כ-8 שעות רצופות. על כן, אין להשתמש בה אם אין לכם את הזמן המספק לשינה רצופה. כמו כן, יש להיוועץ עם הרופא המטפל בכל מקרה של שילוב תרופתי, ואין לקחת את התרופה במקרים שונים של הפרעות פסיכיאטריות, דיכאון, צריכת אלכוהול, הריון והנקה, ועוד.

טיפול בעזרת זופיקלון

בשל אופייה של תרופה זו, אין לצרוך אותה על פני תקופה העולה על ארבעה שבועות רצופים. לתרופה זו ישנו אופי ממכר, גופני ונפשי, וכן השפעתה יורדת עם השימוש הממושך. על כן, זופיקלון מיועדת לטיפול ממוקד ובטווח הקצר.

מבחינת מינון, נהוג ליטול מנה אחת ביום, עם מינון מופחת לקשישים (יש להיוועץ עם הרופא המטפל). זמן נטילת התרופה הינו לפני השינה, וללא שום קשר לזמן הארוחה. תרופה זו אינה מיועדת לילדים ונוער, ויש להיוועץ ברופא המטפל באשר לחלופה תרופתית במקרים של גילאים מתחת ל-18.

אין להשתמש בזופיקלון במקרים הבאים ללא התייעצות עם רופא או פסיכיאטר על הסכנות והבעיות האפשריות במקרים הבאים:

 • הריון והנקה – הזופיקלון יכולה לעבור בחלב האם, ועל כן חל איסור על שימוש בה במהלך הנקה. כמו כן, תתכן השפעה על התפתחות התינוק ולכן אינה מומלצת לשימוש בעת הריון. בכל מקרה ספציפי, יש להיוועץ ברופא המטפל או הפסיכיאטר בנוגע לשימוש בתרופה זו.
 • בעיות כבד, מערכת השתן וכליות – לתרופה ישנה השפעה על הכבד והכליות, ועל כן יש להיוועץ במומחה בכל מקרה של בעיה רפואית ידועה או נטילת תרופות במקביל.
 • אלכוהול – חל איסור להשתמש בתרופה במקרים של אלכוהוליזם או אפילו עם צריכת יין במקביל. השפעתה של התרופה הינה מהותית, ובשילוב עם אלכוהול יכולה להוביל לתופעות לוואי חמורות.
 • נהיגה ותפעול מכונות – התרופה מטשטשת ומרדימה, ועל כן חל איסור לנהוג או לתפעל מכונות כבדות בעת השימוש בה. באופן כללי, מומלץ להימנע מכל פעילות עם סיכון אפשרי לאחר נטילת התרופה.
 • דיכאון והפרעות פסיכיאטריות – בשל אופייה של התרופה והשפעתה על מערכת העצבים, אין לצרוך את התרופה במקרי דיכאון או הפרעות פסיכיאטריות אחרות, זאת ללא היוועצות עם הרופא המטפל או הפסיכיאטר. תרופה זו אינה מיועדת לטיפול בדיכאון.

בקרב קשישים, יש ליטול מנה מופחתת על פי הוראות הרופא המטפל. ייתכנו חוויות של סחרחורת או חוסר יציבות קלה כתוצאה משימוש בתרופה, ועל כן יש לנקוט משנה זהירות בעת קימה מהמיטה או הפעילות הכללית בעת השימוש בה.

תופעות לוואי של זופיקלון

לזופיקלון ישנן תופעות לוואי קלות הכוללות בעיות זיכרון ובלבול, כאבי ראש וסחרחורות, לעיתים חולשה וטשטוש המלווים בבחילה, יובש בפה וטעם מר. תתכן אי יציבות קלה, עלייה קלה באנזימי הכבד, וכדומה. תופעות אלו סטנדרטיות, אך הן אינן אמורות להימשך זמן ממושך. אם הן מתמשכות, יש לפנות לרופא המטפל או הפסיכיאטר באופן מידי. בכל מקרה של תופעות לוואי חמורות יותר, יש לפנות באופן מידי לרופא, כגון –

 • נפיחות בפנים או תגובה אלרגית
 • סיוטים ועצבנות
 • אובדן הכרה
 • התנהגות לא אופיינית הכוללת תוקפנות, אגרסיביות, זעם וכדומה
 • כמו גם מצבים של הקאות, הזעה מוגברת, חוסר שינה ורעדים תכופים
 • תופעות גמילה
 • ועוד…

בכל מקרה הכולל תגובה חריפה ואינה טבעית יש לפנות מידית לרופא המטפל עם פירוט הבעיה. כמו כן, התרופה מכילה לקטוז ועל כן יש להיוועץ עם רופא בכל מקרה של בעיות ספיגת גלוקוז, גלקטוז, גלקטוזמיה, חוסר בלקטאז, וכדומה. אין לשלב עם תרופות אשר מזרזות את פעילות אנזימי הכבד, תרופות הרגעה או תרופות פסיכיאטריות, תרופות המשפיעות על מערכת העצבים, תרופות לאלרגיה, חומרי הרדמה (גם לקראת ניתוח), תרופות למצבי אפילפסיה, משככי כאבים, וכדומה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פסיכיאטר-טיפול פסיכיאטרי

בשנים האחרונות נפתח לעולם נושא הפסיכיאטריה והמודעות לו עלתה. תוכניות הרדיו השונות וסדרות הפריים טיים בטלוויזיה עסקו ללא הרף בחשיבות הטיפול בו, מה שעודד את האנשים שחיו "בארון" לחפש רופא פסיכיאטר ולטפל בבעייתם הנפשית. אתר פסיכיאטר הוא המקום עבורכם לקבלת מידע מקיף בתחום.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן