מהי תרופת אימובן?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תרופת אימובןאימובן (בלעז Imovane או Zopiclone) הינה תרופה המיועדת לטיפול בהפרעות שינה למיניהן. היא איננה משויכת לקבוצת תרופות הבנזודיאזפינים, אף על פי שישנו דמיון מסוים ביניהן בשל מרכיביהן הפרמקולוגיים.

השפעתה של תרופת האימובן הינה מהירה ביותר, ולכן היא מעולה לבעיות הירדמות ויעילה לבעיות שינה. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כי השפעתה לטווח ארוך פוחתת, ועל כן היא מיועדת לטיפול קצר מועד ולא מעל לארבעה שבועות ברצף.

התרופה מגיעה בצורת טבליות המכילות 7.5 מ"ג כל אחד.

אופן נטילת התרופה

תרופה זו אינה מיועדת לטיפול מעל ארבעה שבועות, ולמעשה ובמקרה של משך שימוש של שבועיים ומעלה יש להיוועץ עם רופא או פסיכיאטר לגבי המשך הטיפול. מבחינת מינון, נהוג ליטול פעם ליום במינון של 7.5 מ"ג (ומחצית המינות לקשישים) לפני השינה. תרופה זו אינה מיועדת לילדים, ויש להיוועץ עם רופא או פסיכיאטר באשר למתן פתרון תרופתי הולם אחר.

באשר לנשים בהריון או מניקות, יש להיוועץ עם הרופא המטפל או הפסיכיאטר טרם השימוש. כמו כן, רצוי להיוועץ ברופא גם במקרים של עבר רפואי הכולל בעיות נשימה, אסתמה, בעיות כבד וכליות, מערכת השתן, שימוש קודם בסמים או אלכוהול בצריכה מופרזת וכדומה.

בשל השפעתה החזקה של התרופה, אין ליטול אותה בשילוב עם שתיית אלכוהול משום סוג, לרבות יינות ומשקאות המכילים כמות אלכוהול פחותה יחסית. מומלץ להימנע משתיית אלכוהול עד תום הטיפול.

קשישים אשר משתמשים בתרופה עלולים לחוות סחרחורות קלות ואי-יציבות, ועל כן יש לנקוט במשנה זהירות בזמן קימה מן המיטה.

תרופה זו אסורה לשימוש במקביל לנהיגה, מאחר והיא מטשטשת ומרדימה, ועל כן עלולה לפגוע בערנות הנהג וביכולת התגובה שלו במקרה הצורך. כמו כן, תרופה זו אסורה לשימוש במקרים של הפרעות פסיכיאטריות מאובחנות כגון דיכאון, ועל כן יש להיוועץ ברופא מטפל או הפסיכיאטר טרם השימוש בתרופה.

באשר לזמן נטילת אימובן – ניתן לצרוך את התרופה לפני או אחרי ארוחה.

תופעות לוואי של אימובן

בזמן השימוש בתרופה ייתכנו תופעות לוואי קלות הכוללות הפרעות זיכרון, כאבי ראש, אי יציבות קלה, בלבול, הזיות, עייפות, סחרחורת, חולשה, טשטוש, בחילה, יובש בפה וטעם מר ועוד. כמו כן, תתכן עלייה קלה באנזימי הכבד. תופעות לוואי אלו אמורות להיות קצרות וקלות, ולחלוף במהירות יחסית. אם הן מתמשכות, יש להיוועץ ברופא המטפל או הפסיכיאטר.

ישנן גם תופעות לוואי חמורות יותר, אשר במקרה ובו הן מופיעות יש לפנות לרופא. במצב בו הפרעת השינה מחמירה או נמשכת לאחר נטילת התרופה יש לפנות באופן מידי לרופא. במקרים של נפיחות, תגובה אלרגית, סיוטים, עצבנות וחוסר מנוחה, מצב של מצח מתמשך, אובדן הכרה, אגרסיביות והפרעות התנהגות, וכן תופעות גמילה לאחר הטיפול כגון הקאות, הזעה מוגברת, רעדים וחוסר שינה – יש לפנות לרופא המטפל.

אף על פי שהתרופה מכילה מרכיב מחיטה, wheat starch, היא מכילה רק עקבות של גלוטן ועל כן מותרת לשימוש גם לחולי צליאק. כמו כן, התרופה אסורה לשימוש במצבים של ליקויי כבד חמורים, בעיות נשימה והפסקת נשימה, או מיאסתניה גראביס. בנוסף, אם ישנה אלרגיה לחיטה אשר איננה מסוג צליאק השימוש במוצר אסור.

תרופת האילובן מכילה לקטוז, ובאם אתם סובלים מבעיות בספיגת גלוקוז או גלקטוז, מגלקטוזמיה או חוסר בלקטאז יש להתייעץ עם הרופא המטפל. כמו כן, אין לשלב עם תרופות המזרזות את פעילות אנזימי הכבד, תרופות הרגעה, תרופות המשפיעות על מערכת העצבים, נוגדי אלרגיות, חומרי הרדמה לקראת ניתוח, משככי כאבים, תרופות לאפילפסיה, וכדומה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פסיכיאטר-טיפול פסיכיאטרי

בשנים האחרונות נפתח לעולם נושא הפסיכיאטריה והמודעות לו עלתה. תוכניות הרדיו השונות וסדרות הפריים טיים בטלוויזיה עסקו ללא הרף בחשיבות הטיפול בו, מה שעודד את האנשים שחיו "בארון" לחפש רופא פסיכיאטר ולטפל בבעייתם הנפשית. אתר פסיכיאטר הוא המקום עבורכם לקבלת מידע מקיף בתחום.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן