מהי תרופת אינווגה?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מהי תרופת אינווגה?אינווגה (Invega) היא תרופה פסיכיאטרית, הניתנת כטיפול לסובלים מסכיזופרניה. היא מתבססת על טכנולוגיה מיוחדת בשם OROS  – Osmotic Controlled Relase Oral, משמע – משחררת את החומרים שבה אל מחזור הדם באופן מבוקר ומדויק.

שחרור החומרים שבה באופן זה מפחית משמעותית את תופעות הלוואי, המופיעות פעמים רבות לאור השימוש בתרופות פסיכיאטריות אחרות, ובמקביל משפר גם את תפקודם של החולים, הן מבחינה אישית והן מבחינה חברתית.

לאילו מחלות ומצבים רפואיים היא מסייעת?

אינווגה, ששייכת לקבוצת התרופות האנטי פסיכיאטריות לא טיפוסיות, עוזרת להפחית את השפעותיהם של מספר חומרים כימיים, המופרשים על ידי המוח, כמו סרוטונין ודופאמין, ועוזרת במניעת תסמיני סכיזופרניה.

מכיוון שהיא פועלת באופן מבוקר ומדויק מאד, היא מצליחה לסייע לסובלים מהמחלה להתמודד עם כל התסמינים הנלווים לה ומשפרת את התנהלותם ביום יום, תוך התייחסות הן לפן האישי והן לפן החברתי.

במרבית המקרים, נוטים חולי סכיזופרניה להחליף תרופות בתדירות גבוהה מסיבות שונות. תופעות לוואי קשות, כישלון בטיפול, חוסר התמדה ועוד. תרופה זו מצוינת לחולים כאלה ומספקת להם מענה מושלם לאורך זמן.

הרכב תרופת אינווגה

אינווגה מתבססת, כאמור, על טכנולוגיה מיוחדת, בשם OROS, שבה משתחרר החומר הפעיל שבה במשך 24 שעות, לאחר נטילת המנה היומית. כך עולה באופן הדרגתי ריכוז החומר הפעיל בדם ואפשר להתחיל ליטול את התרופה במימון הקבוע החל מהיום הראשון.

הבחירה בטכנולוגיה ייחודית זו מאפשרת למזער את התנודות בריכוזו של החומר הפעיל, כששיאו מגיע כ – 24 שעות לאחר נטילת המנה. התרופה משפיעה כל עוד ממשיכים ליטול אותה ומשיגה את התוצאות הרצויות – מצב יציב, בתוך פרק זמן של 4 עד 5 ימים מתחילת השימוש בה. התרופה מכילה חוסם בררני – אינווגה, הנקשר אל הקולטנים הסרוטונרגיים והדופאמינרגיים.

יתרונות וחסרונות של אינווגה

תרופה זו נחקרה ביסודיות במשך תקופה ארוכה, כחלק ממחקרים קליניים שונים. היא נכנסה לשימוש בארץ בשנת 2008 ומוכרת מאד בעולם הפסיכיאטרי. אחד הפרמטרים העיקריים שנבחנו, תוך השימוש בתרופה בקרב קבוצות שונות, הוא עניין תופעות הלוואי. תופעות הלוואי השכיחות ביותר, שנצפו בקרב אנשים שנטלו את התרופה הן: נמנום, עייפות, כאבי ראש, קצב לב מהיר, חרדה, בחילות, עלייה במשקל, עצירת מחזור וקלקול קיבה.

מדובר בתופעות לוואי שחוו אותן בין 6 ל – 26 אחוז מהמשתמשים. תופעות לוואי נוספות, שהופיעו בשיעור נמוך יותר, של בין 2 עד 5 אחוזים הן: רעד, ראייה מטושטשת, כאבי גב, זיהום בדרכי הנשימה, לשון נפוחה, חולשה כללית, שינויים בתיאבון ובעיות שינה.

כדאי לדעת – תופעות לוואי וסיכונים

כדי להקטין את הופעת תופעות הלוואי בעת השימוש בתרופה, יש לבחון תחילה את התרופות שנוטל המטופל ולוודא שניתן לשלב ביניהן. יש לנקוט בבטיחות יתר, כשמדובר בנשים בזמן ההריון ולהימנע מהשימוש בתרופה כשמדובר בחולים, שאלרגיים לתרופה עצמה או לאחד מרכיביה.

הסובלים מסוכרת, אפילפסיה ופרכוסים נמצאים בקבוצת סיכון ויש ליידע את הרופא המטפל על כך כדי להקטין כמה שניתן את תופעות הלוואי ואת התגובות, המופיעות לאור השימוש בתרופה. בנוסף, השימוש בתרופה איננו מתאים לקשישים הסובלים מדמנציה או מפסיכוזה והוא מהווה סכנת חיים.

חשוב לזכור, מי שנוטל את התרופה בהמלצת הרופא ולאור בחינת מצבו הרפואי ומבחין בתופעות לוואי כלשהן לאחר השימוש בה, מומלץ לו לפנות באופן מידי אל הרופא המטפל. הדבר נכון בין אם מדובר בתופעות לוואי קלות ובין אם בתופעות לוואי קשות, המשפיעות על אורח ואיכות החיים. יש להיוועץ עם הרופא ולבדוק היטב את מידת התאמתה של התרופה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פסיכיאטר-טיפול פסיכיאטרי

בשנים האחרונות נפתח לעולם נושא הפסיכיאטריה והמודעות לו עלתה. תוכניות הרדיו השונות וסדרות הפריים טיים בטלוויזיה עסקו ללא הרף בחשיבות הטיפול בו, מה שעודד את האנשים שחיו "בארון" לחפש רופא פסיכיאטר ולטפל בבעייתם הנפשית. אתר פסיכיאטר הוא המקום עבורכם לקבלת מידע מקיף בתחום.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן