תרופת אמביאן לבעיות שינה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תרופת אמביאן לבעיות שינהאמביאן מיועדת לסובלים מבעיות שינה ונחשבת לאחת מהתרופות בתחום זה הנמכרות ביותר בארצות הברית. התרופה, שנכנסה לשוק הישראלי בשנת 2010, מספקת מענה הן לבעיות ההרדמות עצמן והן לבעיות הקשורות בשינה שאיננה רציפה, שינה עם התעוררויות רבות. התרופה מבוססת על מספר שכבות, שלכל שכבה פעולה מסוג אחר.

שמה הגנרי של אמביאן הוא Zolpidem Tartrate והיא פועלת ישירות על מערכת העצבים. התרופה מגיעה בתצורת טבעיות, נדרש מרשם רופא כדי לקבל אותה והיא איננה נכללת בסל הבריאות. את התרופה נוטלים אחת ליום, כשהמינון ההתחלתי אצל נשים הוא 6.25 מיליגרם ואצל גברים בין 6.25 ל – 12.5 מיליגרם, שזהו גם המינון המקסימאלי.

לאילו מצבים תרופת אמביאן משמשת?

האמביאן היא תרופה חדשה יחסית בתחום התרופות לסובלים מבעיות שינה, והיא ניתנת כטיפול קצר מועד. היא שייכת לקבוצת הבנזודיאזפינים, תרופות המשמשות כטיפול בהפרעות שינה ובהפרעות חרדה.

התרופה פועלת באופן מהיר מאד ולכן גם ניתנת לסובלים מקשיי הירדמות. את התרופה נותנים לתקופה של 7 ימים עד 10 ימים, ובדומה לתרופות מאותה משפחה, גם אותה אסור ליטול למשך תקופה העולה על 4 שבועות. בכל מקרה, במידה ויש צורך ליטול אותה למשך שבועיים עד 3 שבועות, מבצע הרופא המטפל הערכה מחודשת לאחר זמן מה כדי לבחון את מצבו של המטופל, מידת השפעתה של התרופה והצורך בה.

סיכונים ותופעות לוואי

בדומה לתרופות אחרות, גם לתרופה זו נלוות מספר תופעות, הנחשבות לשכיחות. למשל: עייפות, סחרחורת, בחילה, ראייה כפולה, חולשה, חרדה, כאבי שרירים והקאות. תופעות אלו נפוצות מאד ולרוב אינן צריכות להדאיג את הנוטלים את התרופה, למעט במקרים בהם הן מחמירות וגורמות לסבל רב לנוטל אותה. הנוטלים את האמביאן במינון העולה על 10 מיליגרם יכולים לסבול גם מפגיעה בזיכרון ומשכחה, וקשישים הנוטלים את התרופה יכולים לסבול מנפילות ומבלבול.

יש לקחת בחשבון שתיתכנה תגובות בין תרופתיות. ולכן, יש להימנע מנטילת האמביאן יחד עם תרופות אחרות, המדכאות את מערכת העצבים המרכזית, כמו תרופות פסיכוטרופיות, בנזודיאזפינים, תרופות נוגדות פרכוסים וגם אנטיהיסטמינים מהדור הישן. מכיוון שאוכל עשוי לעכב את השפעת התרופה, מומלץ ליטול אותה על קיבה ריקה כדי ליהנות מהשפעה מהירה שלה.

למי התרופה איננה מתאימה?

מומלץ לא ליטול את התרופה בתקופות של נהיגה, שכן היא עשויה לפגוע בכושר התגובה ובערנות. לא קיים, נכון להיום, מידע על מידת התאמתה לנשים הרות, אך יחד עם זאת על פי מחקרים שנעשו על בעלי חיים נמצא כי התרופה פוגעת בעובר, ולכן סביר שפחות מומלצת להריוניות.

מכיוון שכמות קטנה ממנה עוברת מחלב האם לתינוק, ומכיוון שלא ידוע אם די בכך כדי לפגוע בו, אין החלטה חד ממשית האם היא מתאימה לנשים מניקות או לא. התרופה אסורה לשימוש לסובלים מבעיות נשימה, כמו אי ספיקת ריאות, דיכוי נשימתי או דום נשימה בשינה, היא אסורה לסובלים ממחלת כבד חריפה ולחולים במיאסטניה גרביס.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

פסיכיאטר-טיפול פסיכיאטרי

בשנים האחרונות נפתח לעולם נושא הפסיכיאטריה והמודעות לו עלתה. תוכניות הרדיו השונות וסדרות הפריים טיים בטלוויזיה עסקו ללא הרף בחשיבות הטיפול בו, מה שעודד את האנשים שחיו "בארון" לחפש רופא פסיכיאטר ולטפל בבעייתם הנפשית. אתר פסיכיאטר הוא המקום עבורכם לקבלת מידע מקיף בתחום.

אז מה היה לנו בכתבה:

דילוג לתוכן